Rubrika: InSIS

Mobilní aplikace InSIS

Pro přístup k InSIS je nyní v App Store i Google Play dostupná aplikace Moje studium. Stáhnout si ji může kdokoliv, přihlásit se v ní do InSIS mohou jen studenti. V bezplatné verzi má aplikace omezené, ale užitečné funkce (rozvrh, průběžné hodnocení, přihlášení na zkoušky, seznam vyučujících a spolužáků, kalendář akademického roku, financování – poplatky, správa žádostí v kontaktním centru, studijní materiály, dokumentový server).

Omluvy neúčasti studentů na výuce

Studenti mohou v Listu záznamníku žádat učitele o omluvu neúčasti na konání výuky a to v předmětech, kde je to povoleno v aktuálním katalogu systémovým integrátorem fakulty. Učitel může reagovat stanoviskem a nastavení docházky v daném týdnu.

InSIS v agendě U3V

Na U3V VŠE v Praze je pro agendu výuky využíván Integrovaný studijní informační systém (InSIS) firmy IS4U. Na jiných školách v ČR a SR je znám jako Univerzitní informační systém (UIS).

Tvorba a synchronizace týmů Microsoft Teams dle seznamu studentů předmětu

Z InSIS je možné založit tým v Microsoft Teams, popř. připojit stávající tým k předmětu. Vyučující jsou vlastníky týmu, studenti členy týmu. Při zakládání je možné doplnit na začátek názvu svou část názvu týmu. Synchronizace vlastníků a členů skupiny z InSIS do Teams probíhá několikrát denně.

Propojení InSIS a IS AU3V

Z InSIS je možné exportovat data a ta načíst do Informačního systému Asociace univerzit třetího věku.

Editace zadání závěrečné práce studentem

Vedoucí závěrečné práce může umožnit studentovi editovat zadání závěrečné práce. Umožnění editace je obvyklé v průběhu bakalářského či diplomového semináře.

Skenování docházky

InSIS umožňuje načíst docházku studentů na základě jejich „pípnutí“ kartou u čtečky u vchodu do učebny.

Oblíbené předměty

Učitelé s velkým počtem předmětů v Záznamníku učitele (např. vedoucí kateder, tajemníci, SIFové) mohou nastavit vybrané předměty (např. přímo vyučované) jako oblíbené. Na seznam předmětů lze potom aplikovat filtr pro zobrazení pouze oblíbených předmětů.