Babička Lída

Vzpomínka na babičku Lídu (* 12. 4. 1929 Šumperk, + 11. 11. 2009 Praha)

Paní doktorka Ludmila Kubálková se narodila v Šumperku, v rodině důstojníka.

Vystudovala režii na akademii múzických umění, tělesnou výchovu a lékařskou fakultu v Brně. Po dvouleté klinické praxi na Ostravsku učila na brněnské pedagogické fakultě. Poté pracovala jako atestovaný chirurg a odborný asistent na chirurgických klinikách a na ortopedické klinice brněnské fakultní nemocnice.

Později se věnovala zejména léčebné rehabilitaci. Z tohoto oboru přednesla hojné přednášky, napsala řadu článků a knih a ze stejného oboru vycházela též její dizertační kandidátská práce i četné obhájené výzkumné úkoly. Dlouhá léta zastávala funkci primářky oddělení léčebné rehabilitace brněnské Úrazové nemocnice. U pacientů byla velmi oblíbená pro lidský a sociální přístup i vstřícné jednání.

Milovanou práci a pacienty neopustila ani po odchodu do důchodu a přestěhování se do Prahy, kam odešla za rodinou – za vnoučaty. Svému lékařskému oboru se pak věnovala na pražských ambulantních pracovištích (BioregenaTherap Tilia). Oblíbená byla i mezi seniory, které učila na Univerzitě třetího věku Vysoké školy ekonomické v Praze. Pracovní elán ji vlastně neopustil až do posledních dnů.

Zemřela po nedlouhé nemoci a chybí rodině, pacientům i zahradě, v níž nacházela velké zalíbení.

Zemřela vlastně v pracovní neschopnosti, na první hospitalizaci byla odvezena z pracoviště. Příčinou smrti byla ne zcela vyjasněná porucha srážlivosti krve, jejíž projevy byla znát už pár měsíců. Pravděpodobně zde hrály úlohu i genetické vlivy.

Její urna je uložena v kolumbáriu v Dolních Počernicích, nedaleko zahrady.

Weby Vysoké školy ekonomické v Praze využívají pro optimalizaci svého obsahu a poskytovaných služeb cookies. Prosíme o udělení souhlasu s jejich uložením.

Vyberte služby, pro které chcete povolit využívání cookies: