Tvorba a synchronizace týmů Microsoft Teams dle seznamu studentů předmětu

Z InSIS je možné založit tým v Microsoft Teams, popř. připojit stávající tým k předmětu. Vyučující jsou vlastníky týmu, studenti členy týmu. Při zakládání je možné doplnit na začátek názvu svou část názvu týmu. Synchronizace vlastníků a členů skupiny z InSIS do Teams probíhá několikrát denně. 12 měsíců po skončení období předmětu dojde k automatickému odstranění týmu v Teams. Tým lze vytvořit ze všech studentů předmětů nebo z vybrané rozvrhové akce. Není možné připojit současně více rozvrhových akcí.

Postup učitele:

• Po přihlášení v sekci Moje výuka klikneme do odkazu Záznamník učitele.
  • V řádku předmětu ve sloupci Pokračovat klikneme do šipky.
  • V dolní části základní údajů o předmětu klikneme do tlačítka Microsoft Teams.
  • V sekci Nová skupina můžeme:
    • V poli Volitelná část názvu zapsat počáteční text názvu, za nějž bude doplněna fakulta a ident předmětu.
    • V poli Rozsah můžeme vybrat rozsah synchronizovaných členů a vlastníků:
      • vyučující a studenti předmětu: všichni studenti předmětu
      • vyučující předmětu: pouze učitelé
      • vyučující a studenti rozvrhové akce: studenti rozvrhové akce vybrané v navíc zobrazeném poli Rozvrhová akce
    • V poli Konvertovat skupinu můžeme vybrat stávající dosud nevyužitý tým z Teams, s nímž budou členové a vlastníci synchronizováni.

Vytvoření skupiny v Teams k předmětu v InSIS trvá asi 20 minut. Tým je typu třída.

Připojený tým je uveden v seznamu skupin:

• Kliknutím do počtu uživatelů můžeme zobrazit seznam uživatelů týmu s upřesněním, zda se jedná o vlastníky týmu.
  • Kliknutím do počtu ručně přidaných uživatelů můžeme přidat členy, kteří nejsou zapsáni v předmětu.
  • Kliknutím do tlačítka ve sloupci Odkaz můžeme otevřít tým předmětu ve webové či desktopové aplikaci.