Regulace příspěvků – ztlumení a moderovaný kanál

V případě některých uživatelů můžeme ve vzdělávacích organizacích omezit možnost přispívání a odpovědí v daném kanálu tzv. ztlumením studenta. V případě některých kanálů můžeme ve všech organizacích omezit možnost přispívání či odpovědí a naopak ji ponechat moderátorům v moderovaných kanálech.

Ztišení vybraného uživatele v týmu

Ve vzdělávacích organizacích můžeme zamezit vybraných studentům přispívat a odpovídat v jednotlivém týmu.

Jako vlastníci kanálu provedeme nastavení týmu:

• V řádku týmu klikneme do tlačítka Další možnosti a vybereme volbu Správa týmu.
  • V kartě Členové zaškrtneme pro vybraného studenta pole Ztlumit studenty.
  • Zaškrtnutím pole Ztlumit studenty v záhlaví seznamu můžeme ztlumit všechny studenty.
  • Ztlumený student nemůže vkládat do žádného kanálu týmu příspěvek ani odpověď. V řádku nového příspěvku se mu zobrazí hlášení Byl(a) jste ztlumený(á), takže nemůže zahájit konverzaci.

Moderovaný kanál

Ve všech organizacích můžeme nastavit jednotlivý kanál jako moderovaný. Potom do něj nemohou členové vkládat příspěvky. Jako výjimky můžeme nastavit v kanálu tzv. moderátory, kteří obdobně jako vlastníci týmu mohou vkládat i nadále příspěvky.

Nastavení moderovaného kanálu:

• V řádku s názvem kanálu klikneme do tlačítka Další možnosti a vybereme volbu Správa kanálu.
  • V poli Moderování kanálu nastavíme hodnotu Zapnuto.
  • Kliknutím do tlačítka Spravovat můžeme vybrat z členů týmu moderátory.
  • Pokud v sekci Oprávnění člena týmu odškrtneme pole Povolit členům odpovídat na zprávy v kanálu, nebudou moci členové (s výjimkou moderátorů) ani odpovídat na příspěvky v kanálu.

Tutoriál