Insights – statistiky aktivit studentů v týmu Teams

Aplikace Insights v Teams ve vzdělávacích organizacích umožňuje učitelům (vlastníkům) sledovat aktivity jednotlivých studentů (účast na výuce, komunikační aktivity, práci se soubory, plnění zadání), souhrn komunikačních aktivit (příspěvky, odpovědi, reakce) a výsledky zadání (počet přiřazení, zobrazení, odevzdání, vrácení, průměrné bodové hodnocení).

Statistiky jsou zobrazeny formou aplikační karty kanálu. Postup nastavení karty:

• V libovolném kanálu týmu předmětu přidáme aplikační kartu, tj. na konci seznamu karet klikneme do tlačítka Přidat kartu (+).
  • Pokud používáme aplikaci poprvé, není uvedena v sekci Poslední. Vyplníme název Insights do pole Hledat a potvrdíme klávesou Enter.
  • Jinak klikneme přímo do dlaždice aplikace Insights.
  • V dalším okně zrušíme přidání příspěvku o této kartě do kanálu, neboť by studenti kartu neviděli. Klikneme do tlačítka Uložit.

Přehled výuky

Doplní se karta Insights, v níž je statistický přehled výuky:

• Digitální zapojení studentů v aktuálním týdnu
    • Počet studentů, kteří se vůbec nezapojili do aktivit, např. 0.
    • Počet komunikačních aktivit (příspěvků, odpovědí, reakcí) v týmu, např.  42.
  • Přehled zadání v aktuálním měsíci
    • Počet zmeškaných zadání, tj. však neodevzdaných úkolů z aplikace zadání, např. 23 zmeškaných zadání bez odevzdání z 30 zadání, tj. součet nezobrazených zadání a zobrazených, ale neodevzdaných.
    • Průměrná známka, tj. body za odevzdané úkoly dle zadání.

Kliknutím do odkazu napravo od jednotlivých základních číselných výsledků můžeme zobrazit podrobnosti.

Digitální aktivita

Po kliknutí do odkaz Sledovat aktivity studentů se zobrazí přehled aktivit studentů (členů týmu) v posledním týdnu.

• Modře jsou zobrazeny aktivity studenta, především účast na vypsaných schůzkách.
  • Červeně jsou zobrazeny zmeškané vypsané schůzky. (Ukázka je z hybridního školení jedné střední školy, které probíhalo v čase 13 – 17 h. Učitelé se připojovali k základní schůzce, druhá schůzka ve stejném týmu byla demonstrační, učitelé se jí nezúčastnili.)
  • V horním panelu můžeme filtrovat aktivity:
    • pro všechny studenty nebo pro vybraného studenta,
    • pro všechny aktivity nebo vybraný druh aktivity (schůzky, komunikace, soubory, zadání),
    • pro časové období (dnes, včera, tento týden, posledních 7 dní, tento měsíc, posledních 30 dní, vlastní rozsah).
  • Napravo můžeme vybrat řazení:
    • seřadit podle jména,
    • nejaktivnější,
    • nejméně aktivní.

Studenti bez jakékoliv aktivity ve sledovaném období jsou označeni na začátku řádku oranžovou tečkou (v ukázce student HO).

Z přehledu aktivit na schůzce můžeme vyčíst prezenční listinu schůzky (výuky), např. v případě, že jsme ji neexportovali v průběhu schůzky. Navíc vidíme, po jak dlouhou dobu se student ke schůzce připojil.

Odkazem Zpět na přehled vlevo nahoře se vrátíme k přehledu výuky.

Komunikační aktivita

Po kliknutí do odkazu Zjistit komunikační aktivitu se zobrazí celkový počet aktivit a přehled počtu aktivit jednotlivých studentů. Celkový počet je graficky zobrazen dle jednotlivých dnů (kategorie na ose x) a dle druhu aktivity (datové řady v sloupcovém skládaném grafu):

• příspěvky,
  • odpovědi na příspěvky,
  • reakce (např. lajk).

V horním panelu můžeme filtrovat zobrazené aktivity:

• pro všechny studenty nebo pro vybraného studenta,
  • pro všechny nebo vybrané kanály týmu (vybrat lze i více kanálů),

Zmeškaná odeslání

Po kliknutí do odkazu Zkontrolovat stav přiřazení se zobrazí zadání (odevzdávárny souborů či kvízy) dle termínu splnění.

Pro každé zadání je zobrazen:

• počet přiřazených, ale studenty dosud nezobrazených zadání (např. 23),
  • počet zobrazených, ale studenty dosud neodevzdaných vypracovaných zadání (např. 3),
  • počet odevzdaných, ale učitelem dosud nevyhodnocených zadání.

Statistiky odevzdání:

• odevzdáno včas (např. 3),
  • odevzdáno pozdě (např. 0),
  • odevzdáno vícenásobně (např. 2).

Průměrné body

Po kliknutí do odkazu Zobrazit rozdělení a trend známek se zobrazí průměrný počet bodů dosažených za vypracovaná zadání v týmu včetně sloupcového grafu dle intervalů dosaženého bodového hodnocení (např. 1 vypracované zadání za 70 bodů).

Napravo je uveden seznamu studentů dle bodového hodnocení.

V panelu nástrojů jsou dostupné:

• druh grafu
    • zobrazení s bodovými intervaly,
    • zobrazení trendu: bodový graf, v jednotlivých dnech je vyneseno průměrné bodové hodnocení,
  • filtry
    • pro všechny studenty nebo pro vybraného studenta,
    • všechna zadání nebo vybraná zadání (vybrat lze i více zadání).