Vybrané studijní materiály kurzu

Do úvodu či jednotlivých oddílů týdnů či témat kurzu můžeme doplňovat studijní materiály. Student je prohlíží, neodevzdává výsledky, neprokazuje svou aktivitu.

Přidání studijního materiálu

Studijní materiály se přidávají do oddílu kliknutím do tlačítka Přidat činnost nebo studijní materiál.

Typy činností a studijních materiálů jsou rozděleny do karet:

• Označeno hvězdičkou: Typy označené v dalších kartách hvězdičkou. Např. takto můžeme označit typy
    • Docházka (činnost)
    • Popisek (studijní materiál)
    • Scheduler (činnost)
    • Stránka (studijní materiál)
    • URL (studijní materiál)
    • Úkol (činnost)
  • Vše
  • Činnosti
  • Studijní materiály

URL

V studijním materiálu URL zadáváme především název odkazu, URL odkazu a způsob zobrazení, např. do nové záložky (Nové okno).

Stránka

V studijním materiálu Stránka vkládáme formátovaný text stránky, např. pokyny k seminární práci. Zadáváme především název a obsah stránky.

V rámci stránky můžeme vložit video z YouTube či ze Streamu.

Do schránky zkopírujeme HTML kód pro vložení videa:

• YouTube: Sdílení, Vložit, Kopírovat
  • Microsoft Stream: Sdílet, Vložit, Kopírovat

Vložíme kód do stránky:

• V panelu nástrojů obsahu stránky klikneme v prvním řádku na první tlačítko Zobrazit pokročilá tlačítka.
  • V druhém řádku klikneme do posledního tlačítka HTML.
  • V HTML kódu vložíme obsah schránky před značku <br>.
  • Klikneme do tlačítka Uložit a zobrazit.

Na stránce se zobrazí přehrávač videa.

V případě vložení videa z Microsoft Stream jsme nejprve vyzváni k přihlášení do Office 365.

Kniha

Kniha je uspořádáním mnoha stránek do kapitol a podkapitol. Pořadí kapitol a podkapitol lze snadno změnit. Kapitolu či podkapitolu lze pro studenty skrýt. Text i obrázky lze snadno vložit z Wordu nebo naopak exportovat vytvořenou kapitolu či celou knihu do Wordu.