Přenosná hybridní učebna

Hybridní výuku lze alternativně s vyššími nároky na přednášejícího provádět pomocí notebooku s kvalitním mikrofonem a přenosného monitoru.

Vybavení učebny kompletem minipočítače s Microsoft Teams Rooms s kamerou a mikrofony snadno převýší celkové náklady 200 000 Kč s DPH.

V případě zájmu o hybridní výuku na různých místech nevybavených pro hybridní výuku lze alternativně využít mobilní hybridní učebnu.

Nevýhody

• Kamera pouze z notebooku zabírá přednášejícího jen, pokud je v jejím záběru. Obraz z učebny však nebývá až tak významný.
  • Zvuk je zprostředkován notebookem s kvalitním mikrofonem (např. Microsoft Surface), popř. doplňujícím jednoduchým konferenčním zařízením pro hlasitý telefon, např. Polycom CX 100. Zvuk z notebooku je často nečekaně kvalitní i při výkladu dále od noteboooku.
  • Řešení je vhodné pro výuku, v níž převažuje výklad učitele. V případě zvukové účasti studentů ve třídě je vhodné, aby mluvili hlasitě nebo aby učitel zopakoval pro vzdálené účastníky jejich dotazy.
  • Řešení znamená pro učitele donesení nejen notebooku, ale také přenosného monitoru s kabelem a jejich propojení před začátkem výuky.

Výhody

• Nezávislost na vybavení učebny.
  • Přenositelnost v běžném batohu (objem 20 litrů).
  • Nízké náklady.

Popis řešení

• Abychom nerušili přenos online výuky oknem schůzky Teams, využijeme přenosný monitor, např. Asus MB 169B s úhlopříčkou 16″ váží 0,8 kg, lze jej pořídit za cenu pod 3 500 Kč bez DPH. Přenosný monitor je připojen k notebooku prostřednictvím konektoru USB-C, kterým notebook také napájí přenosný monitor.

• V případě, že notebook má málo konektorů, je možné využit replikátor portů, např. Verbatim USB-C Multiport hub USB 3.1 GEN 1/ 2x USB 3.0/ HDMI ze cenu pod 700 Kč vč. DPH.

• Zvuk je možné snímat notebookem, doplňujícím konferenčním zařízením či soupravou s klopovým mikrofonem.
  • Výuku lze nahrávat jako běžnou online výuku.