Hybridní výuka na U3V

Podněty k přípravě hybridní výuky na U3V:

• Část studentů U3V žádá výuku online formou i nadále.
  • O prázdninách se zvýšil počet nakažených nemocí covid-19 na vyšší než dosavadní maximum z dubna 2020.

Technické řešení hybridní výuky:

• Vyučující bude přednášet v učebně a zároveň přenášet výuku prostřednictvím Teamsů.
  • Aby vyučující nemusel při výuce pouze sedět, může využít:
    • bezdrátový klopový mikrofon se vstupem zvuku do notebooku,
    • webovou kameru připojenou do USB vstupu notebooku uchycenou na držáku připevněném k parapetu okna tak, aby byl snímán učitel ve větším prostoru než místo u stolu.

Varianty řešení hybridní výuky na učebně SB 307 či počítačových učebnách:

• využití vlastního notebooku učitele
    • propojení zařízení
      • Externí webová kamera: např. Logitech Webcam C310 připojena k notebooku USB kabelem s prodlužovačkou.
      • K notebooku připojen dotykový LCD displej z učebny prostřednictvím VGA kabelu.
    • upevnění kamery
      • Kamera je upevněna na účelově vyrobeném držáku v dostatečné vzdálenosti a úhlu tak, aby zabírala učitele, když sedí u notebooku i když stojí u interaktivní tabule.
    • nastavení Windows
      • Plocha na na externím LCD displeji nastavena jako rozšížená.
    • nastavení Teams
      • Zapnuto nové prostředí schůzek tak, aby schůzka byla zobrazena v samostatném okně (s panelem nástrojů schůzky v pravém horním rohu okna schůzky).
      • Po připojení se ke schůzce přesunuto okno Teams na externí LCD displej.
      • Z notebooku učitele sdílena do schůzky obrazovka, na níž jsou spuštěny v samostatných oknech tři aplikace:
        • vyučovaná aplikace, např. Excel,
        • prezentace PowerPointu,
        • desktopová aplikace Whiteboard na případné kreslení na tabuli.
      • Při nahrávání výuky dochází k nahrávání plochy a náhledu videa učitele z externí webové kamery.
  • využití učebnového počítače All in One
    • propojení zařízení
      • Externí webová kamera připojena k učitelskému počítači USB kabelem s prodlužovačkou.
    • nastavení Teams
      • Sdílení PowerPoint prezentace, popř. sdílení plochy.
      • Při nahrávání výuky dochází k nahrávání prezentace, popř. sdílené plochy, a náhledu videa učitele z externí webové kamery.