Vkládání příspěvků a oznámení kanálu

Aplikace Teams nabízí zajímavé možnosti rozšíření vkládání příspěvků do kanálu (především formátování). Pro jednotlivý kanál lze nastavit oznámení nových příspěvků (upozorňování v informačním kanálu Aktivita). Autor příspěvku může zmínit členy týmu či jednotlivé uživatele, kterým je zmínka oznámena.

Vkládání příspěvků a oznámení kanálu budeme demonstrovat v týmu 6.A Informatika v kanálu Učitelská nástěnka. Příspěvky bude do kanálu vkládat učitelka Eva Kolínská, číst je bude studentka Marie Sladká.

První příspěvek

Eva Kolínská vloží do kanálu první příspěvek:

• V panelu rozšíření klikneme do tlačítka Formátovat.
  • Pole pro vkládání příspěvku se rozbalí, doplní se dva panely nástrojů a dílčí pole pro předmět.
  • Předmět: Společný režim
  • Text konverzace: V Teams je nyní možné zobrazit účastníky ve virtuální třídě.
  • Klikneme do tlačítka na konci řádku panelu rozšíření Poslat.

Marie Sladká prohlížela v Teams jiný kanál či jiný tým nebo jiné informace, např. chat. Název kanálu Učitelská nástěnka má vypsán tučně. Po sbalení týmu kliknutím do jeho názvu je tučně zobrazen název týmu.

V roli Marie Sladké:

• Klikneme do kanálu Učitelská nástěnka.
  • Kanál již není zobrazen tučně.
  • Nastavíme oznámení nových příspěvků v kanálu.
  • Na konci řádku s názvem kanálu klikneme do tlačítka Další možnosti (…) a vybereme volbu Oznámení kanálu a dílčí volbu Vlastní.
  • V poli Všechny nové příspěvky změníme hodnotu z Vypnout na Nápis a informační kanál. Na nové příspěvky budeme nadále upozorněni oznamovacím oknem a v informačním kanálu Aktivita (ikona zvonečku v levém svislém panelu).
  • Zaškrtneme také pole Zahrnout všechny odpovědi, abychom byli informováni i o nových odpovědích na příspěvky.
  • Přejdeme do jiného kanálu, např. Obecné.

Druhý příspěvek

Eva Kolínská vloží do kanálu druhý příspěvek:

• Předmět: Whiteboard
  • Text:
    Prohlédněte si tutoriál Whiteboard:

V roli Marie Sladké:

• Zobrazí se nám informační okno o novém příspěvku.
  • U ikony Aktivita se zvýší počet novinek na 1.
  • Kliknutím do ikony Aktivita se zobrazí seznam novinek. Klikneme na nejnovější novinku. Zobrazí se kanál Učitelská nástěnka. Nové příspěvky jsou odděleny vodorovnou čarou. Příspěvek, který jsem vybrali v informačním kanálu, je dočasně podbarven žlutě.
  • Vypneme oznamování.  Na konci řádku s názvem kanálu klikneme do tlačítka Další možnosti (…) a vybereme volbu Oznámení kanálu a dílčí volbu Vlastní.
  • V poli Všechny nové příspěvky změníme hodnotu z Nápis a informační kanál na vypnuto.

Třetí příspěvek

Eva Kolínská vloží do kanálu třetí příspěvek:

• Předmět: Skype se do důchodu nechystá
  • Text: Pozoruhodná zpráva v kanálu @Učitelská nástěnka
  • Po zapsání znaku @ je nám našeptáván název týmu, kanálu a uživatele. Po výběru kanálu Učitelská nástěnka je vložena zmínka. Název kanálu je vypsán modře.
  • Po vložení odkazu na webovou stránku se zobrazí v příspěvku náhled stránky: obrázek a anotace textu. Náhled můžeme kliknutím do pravého horního rohu odstranit.

V roli Marie Sladké:

• Zobrazí se nám informační okno o novém příspěvku.
  • U ikony Aktivita se zvýší počet novinek na 1.
  • Znak @ zmínky se zobrazí u ikony Týmy.
  • K tučnému názvu kanálu se zobrazí počet zmínek.
  • V zobrazeném příspěvku se zobrazí náhled webové stránky a v pravém horním rohu ikona zmínky.

Čtvrtý příspěvek

Eva Kolínská vloží do kanálu čtvrtý příspěvek:

• Příspěvek bude ještě více přibližovat kanál nástěnce. Doplníme do něj barevný nadpis.
  • V panelu rozšíření klikneme do tlačítka Formátovat.
  • V horním panelu klikneme do tlačítka Nová konverzace a vybereme druh Oznámení.
  • Nadpis: Outlook
    • Kliknutím do tlačítka Barevné schéma vpravo dole vybereme tmavě modré pozadí.
  • Podnadpis: Seznam připojených souborů v Outlooku
  • Text:
    Ve webové aplikaci Outlook je možné zobrazit přehledně soubory obsažené v doručené poště.
    V levém dolním rohu stránky Outlooku klikneme v nabídce Outlooku do tlačítka Soubory.
  • Klikneme do tlačítka na konci řádku panelu rozšíření Poslat.

V roli Marie Sladké prohlédneme příspěvek. V pravém horním rohu je doplněn obrázkem oznámení.